Пуцњава у цркви у Тексасу, двије особе погинуле

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Пуцњава у цркви у Тексасу, двије особе погинуле

Вјерници окупљени у цркви близу америчког града Форт Вортсу убили су нападача који је отворио ватру на њих, саопштила је полиција.

Умро је и један верник ког је нападач упуцао у цркви у мјесту Вајт Сетлмент у савезној држави Тексас, док је други у животној опасности.

Шеф полиције Вајт Сетлмента Џ. П. Беверинг рекао је на конференцији за новинаре да је нападач пуцао једном прије “херојских потеза” вјерника.

Власти нису објавиле детаље о томе како је дошло до напада.

Представник цркве Мајк Тинијус рекао је Њујорк тајмсу да је један од убијених био радник обезбјеђења, као и да не познаје нападача и да му је дјеловало да је он насумично пуцао.

Вајт Сетлмент је од Форт Ворта удаљен 12 километара.

У новембру 2017. године нападач Девин Патрик Кели запуцао је на вјернике у цркви у Садерленд Спрингсу, такође у Тексасу, и убио више од 25 особа, а потом извршио самоубиство.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.