Фото: Прпа: Није Курак убио Славка
Београд - Бранка Прпа, удовица убијеног новинара Славка Ћурувије, изјавила је за магазин НИН да Мирослав Курак није пуцао у њеног супруга.
„За мене је то ново име, али он није пуцао у Славка. Не личи ми на ту особу. Другог који је мене са леђа ударио пиштољем по глави нисам видјела", рекла је Прпа у интервјуу за НИН.
Она је потврдила да је видејла Ћурувијиног убицу и описала га.
„Био је млад, имао је црну капу и био обучен у црно. Та хладноћа, тај мир неког ко одузима живот, то памтим", казала је Прпа.
Иако је видела лице човјека који је пуцао, каже да ју је полиција први пут позвала да реконструише лик убице тек у новембру 2000. године, 19 мјесеци послије убиства, а посљедњи пут је као свједок убиства била у Окружном суду у јануару 2007.
„Сада смо ево у 2014. и од тада није било ничег вредног помена, нити су са мном више контактирали", каже Прпа.
„Било је разних манипулација и у штампи, зато сам врло опрезна. Објављен је фото-робот потенцијалног убице, који се мени послије јавио из Финске.
То су све биле намјештаљке, полицајци такво пуштање у јавност разних дезинформација зову 'зечеви'. И то траје до данас", каже Бранка Прпа за НИН.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.