Промоција Бечког точка

A. Р.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Промоција Бечког точка

БAЊA ЛУКA - Књиге Душана Савића и Душка Новаковића промовисане су у четвртак увече у Народној и универзитетској библиотеци РС.

Новаковић је објавио 13 збирки поезије и за свој рад добио угледне награде. За књигу "Клупе ненаграђених" добио је награду града Београда за књижевност за 2008. и награду "Ђура Јакшић". Друго измијењено и допуњено издање књиге "Клупе ненаграђених" садржи 17 нових пјесама у трећем циклусу "Линија спуштања", који се први пут појављује у награђеном издању.

Душан Савић се, поред књижевности, бавио и филмом, као и вајарством. Пише поезију и прозу, до сада је објавио три збирке пјесама и књигу кратких прича. "Бечки точак" је једним својим током прича о љубави између Николе и младе Бечлијке Ерике Хубер, вези која упркос обостраној привлачности, разумијевању и жељи да започну нов, заједнички живот, остаје неостварен сан.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.