Фото: Преврнуо се танкер на Рајни
КОБЛЕНЦ - Танкер који је превозио око 2.400 тона сумпорне киселине преврнуо се јуче рано ујутро на ријеци Рајни између градова Кобленц и Мајнц. Два члана посаде брода су нестала, а два су спасена, јавиле су агенције позивајући се на изјаве представника ријечне полиције у Бингену.
Несрећа се догодила у четири часа ујутро код мјеста Санкт Гоарсхаусена. Узрок превртања брода још није познат, а ријека је засад затворена за пловидбу.
Срећа у несрећи је то што танкер није оштећен и што се опасни товар није разлио у ријеку, тврде стручњаци.
Брод танкер "Валдхоф" је припадао једној њемачкој компанији и пловио је из Лудвигсхафена у југозападној Њемачкој до Aнтверпена у Белгији.
Несрећа се догодила у близини чувене стијене Лорелај, назване по имену нимфе из њемачке митологије која је заносним пјесмама привлачила морнаре и потапала бродове.
На терену су екипе које настоје да обезбиједе опасни товар у потопљеном броду танкеру и пронађу нестала два члана посаде, наводи агенција AП.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.