Преминула осма жртва масакра у Џорџији

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Преминула осма жртва масакра у Џорџији

ВAШИНГТОН - Осма особа умрла је од посљедица напада у насељу мобилних кућа код града Брунсвика, у америчкој савезној држави Џорџији, објавила је локална полиција, а пренијела Хина.

Начелник полиције округа Глин Мет Деринг рекао је да је жртва идентификована као 19-годишњи Мајкл Толер.

Он је био један од двије повријеђене особе у критичном стању у покољу у насељу Њу хоуп плентејшн код Брунсвика, у ком је у суботу седам особа нађено мртво. Девета жртва напада налази се у болници у Савани.

Деринг је објавио да полиција нуди награду од 25.000 долара за информацију која би довела до хапшења и осуде нападача.

Члан нападнуте породице, који је пријавио да је нашао седам мртвих тијела, 22-годишњи Гај Хајнц Јуниор, ухапшен је под оптужбом за илегално посједовање лијекова на рецепт и марихуане, казао је начелник полиције.

На питање да ли је Хајнц умијешан у покољ, рекао је како се то не искључује, али да он за сада није осумњичен.

Полиција није објавила имена осталих жртава покоља, наводећи само да су неке од њих тинејџери, ни детаље злочина, оправдавајући то интересима истраге.

Канцеларија за истраге Џорџије у недјељу је започела обдукције на жртвама, док су истражиоци тражили нове доказе у кући која је била поприште злочина, какав није забиљежен у том дијелу СAД.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.