Фото: Полиција преузела контролу у затвору
ЛОНДОН - Полиција је касно прексиноћ преузела контролу над британским затвором Ешвел, након што су скоро 24 сата затвореници учествовали у нередима и запалили зграду.
Затворска управа је саопштила да је око 420 затвореника пребачено у друге затворе, док их је у Ешвелу остало око 180. Густи облаци дима надвили су се над затвором Ешвел 160 километара од Лондона. На лице мјеста послате су ватрогасне екипе, хитна помоћ и хеликоптери.
Повријеђена су тројица затвореника, а није повријеђен ниједан чувар.
Више полицијских комбија са затвореницима напустило је локацију, док одреди специјалне полиције покушавају поново преузети контролу над затвором.
- У побуни је учествовало сигурно 200, 300 затвореника. Они су кренули ка кључним просторијама у установи, ка просторијама за рад, гдје су имали приступ мердевинама, гориву, алатима и лијековима - рекао је Глен Тревис, затворски службеник.
Побуна је почела у јутарњим сатима, а полицији је требало више сати да се избори са затвореницима.
Како се претпоставља, разлог побуне је пренатрпаност затвора.
- Очигледно је да је било много затвореника. Заправо, затвореници блока Б пребачени су на одељење Ц. Такође, управа затвора смањила је ниво безбједности у блоку Ц - каже Едвард Гарнер из Министарства правде.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.