Фото: Илустрација/РБК
| Драматичан пад Покровска
БИЈЕЉИНА, 10. новембра – Покровск је у потпуности под контролом руских снага, а украјинском гарнизону опкољеном у оближњем Мирнограду дат је рок за предају, преносе војни извјештачи.
Послије вишемјесечних борби, Покровск је у цијелости пао под руску контролу, чиме је једна од кључних тачака украјинске одбране у Донбасу престала да постоји.
Руска авијација упутила је позив припадницима украјинских снага у Мирнограду да се предају.
Руси не желе јуриш и уличне борбе као у Покровску, већ ће бомбама KAB велике моћи постепено приморавати опкољене украјинске снаге на капитулацију.
Понашање Кијева указује да би опкољене јединице можда могле издржати неко вријеме у изолованом граду, надајући се пробоју од Родинског или чак сјеверно од Фјодоровке, али су те шансе све мање.
Украјински званичници и даље тврде да се воде борбе за Покровск, а да је Мирноград под њиховом контролом. Ипак, снимци са терена показују супротно – руска авијација готово непрекидно дјелује по утврђеним положајима украјинских снага у стамбеним зградама.
Према руским изворима, у Мирнограду је већ почело прерушавање украјинских војника у цивилну одјећу.
Иако руски канали можда претјерују са бројем опкољених, извјесно је да се ради о неколико хиљада људи без могућности извлачења, процјењује ТВ „Фронт“.

До прије само двадесетак дана Покровск је на својим јужним границама имао украјинске положаје, а данас је већ потпуно руски.
Руси су прво заобишли град са сјевера, логистички га изоловали, а затим га брзо сломили ограниченим пјешадијским инфилтрацијама.
Дијелови украјинских формација управо из Покровска упориште су нашли у Мирнограду.
Мирноград као замка за украјинске војнике
Сада, након пада Покровска, за војнике у Мирнограду овај град постаје замка, закључују војни извјештачи.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.