Погубљен Американац због убиства

Aгенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Погубљен Американац због убиства

ОСТИН - У Тексасу је погубљен Американац Кејт Турмонд због убиства бивше супруге и њеног партенера у присуству осмогодишњег дјетета, саопштиле су данас затворске власти.

Кејт Турмонд /52/, који је 10 година чекао на извршење смртне казне, погубљен је смртоносном инјекцијом у затвору у Хантсвил.

"Све што желим рећи јесте то да сам невин. Нисам убио своју супругу. Кунем се Богом да је нисам убио", изјавио је Турмонд прије погубљења.

Турмонд је осуђен на смрт 2002. године, јер је годину дана раније из ватреног оружја убио своју 32-годишњу жену, која је живјела одвојено, а убиство се догодило пред њиховим сином.

Према пресуди, Турмонд је такође убио и њеног 35-годишњег партнера.

Ово је седма егзекуција у САД ове године, а трећа у Тексасу, према подацима Центра за информисање о смртним казнама

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.