Почело суђење за терористички напад у Манчестеру из 2017.

Srna
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Почело суђење за терористички напад у Манчестеру из 2017.

ЛОНДОН - Хашем Абеди (22), брат бомбаша самоубице Салмана Абедија, који је 22. маја 2017. године убио 22 особе на концерту Ариане Гранде у Манчестеру, пођеднако је крив за ту трагедију, тврди Лондонски суд.

Салман Абеди био је 22-годишњи британац либијског порекла који је разнео "Манчерстер арену" током концерта познате поп певачице, а осим 22 убијене особе, било је више од 500 повређених, међу којима највише деце, а најмлађа зртва имала је само осам година.

Данас је почело суђење Хашему Абедију, који је накнадно оптужен, пошто су прикупљени докази да је био саучесник у овом ужасном терористичком нападу.

Абеди је пред судом негирао било какве оптужбе за убиства, покушај убиства и завере.

"Хашем Абеди пођеднако је одговоран за злочин и све оптужбе које су подигнуте против њега, као да је напад извршио он лично", изјавио је тужилац Данкан Пени.

Пени тврди да је Хашем помагао брату при набављању материјала и изради бомбе. Такође, пронађени су још многи докази у откривеном складишту браће Абеди.

"Бомба која је детонирана очигледно је конструисана за убиство што више људи", додаје Пени.

Либија, одакле је Салман Абеди кренуо у напад, 2017. године, одмах после напада, признала је одговорност и пристала да изручи Хашема Абедија Великој Британији, што се и догодило прошле године, преноси Ројтерс.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.