Фото: Почела евакуација рудара у Украјини
Доњецк - Готово 500 рудара из највећег рудника угља на истоку Украјине, остало је данас заробљено под земљом пошто је рударска јама остала без електричне енергије, када је граната погодила подстаницу.
Челници изјављују да је евакуација у току и да нико није у опасности.
Украјинска артиљерија је погодила електрану око 12.00 по локалном времену у кијевској регији Доњецк, изјавио је челник локалног сервиса за хитне ситуације.
Такође је саопштено да нико од рудара није у животној опасности и да је прва евакуација вец почела.
"У отприлике 12.00 смо регистровали експлозију у једној од наших електрана која испоручује електрицну енергију у рудник Засијадко - 496 рудара је тренутно заробљено. Спремамо се да их евакуишемо." додато је у саопштењу.
Челник неименованог сепаратистицког министарства одбране је рекао да је 110 рудара већ спашено у првим минутима нестанка електричне енергије.
Инцидент се догодио у Засијадко руднику, који је један од најзначајнијих за украјинску рударској индустрији.
Конфликт измеду проруских војника и владиних снага на истоку Украјине је однио скоро 5.100 живота у посљедњих 9 мјесеци.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.