Побуњеници убили хиљаду људи у Африци

Aгенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Побуњеници убили хиљаду људи у Африци

Банги - Већински муслимански бивши побуњеници у Централноафричкој Републици убили су скоро хиљаду људи у престоници Бангију, саопштио је "Амнести интернешенел".

Тај напад се догодио прије двије седмице из освете због напада хришћанских милиција.

Биланс жртава знатно је виши од претходне процјене Уједињених нација, према којој је убијено 450 људи у Бангију и још 150 особа другдје.

Дводневно насиље бораца бивше побуњеничке групе Селека услиједило је пошто су хришћанске милиције у појединим дијеловима престонице убиле око 60 муслимана, наводи се у саопштењу "Амнестија".

- Прикупљене информације несумњиво указују на то да су све стране у сукобу починиле ратне злочине и злочине против човјечности - рекао је стручњак у "Амнестију" за централну Африку Кристијан Мукоса. Француска је, послије крвопролића, у ову земљу послала 1.600 војника да би појачала тамошње афричке трупе и покушала да успостави мир.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.