Фото: Побуњеници опет јуришају на Бани Валид
ТРИПОЛИ - Неорганизовани либијски револуционари поново су јуче ујутро јуришали на планинско-пустињски град Бани Валид, једно од упоришта снага Моамера Гадафија, након што су тамо у петак претрпјели тежак пораз и били принуђени да се повуку.
По њиховим линијама надомак Бани Валида падају ракете и гранате које испаљују снаге лојалне Гадафију, свргнутом либијском вођи, којем се заметнуо сваки траг откако је главни град Либије Триполи пао у руке побуњеника, то јест садашњих власти у тој сјеверноафричкој земљи.
Добровољци, који углавном немају војну обуку, данима опсједају тешко утврђени и одлично наоружани Бани Валид, и сада су сами на првој линији фронта након што је одбрана града у петак приморала регуларне трупе нових власти да се повуку и прегрупишу.
У међувремену, портпарол Моамера Гадафија Муса Ибрахим изјавио је да је заробљено 17 плаћеника, међу којима су француски и британски технички стручњаци.
Ибрахим је рекао да су плаћеници ухваћени у Бани Валиду.
- Већина њих су Французи, један од њих је из азијске земље која није позната, двојица су из Енглеске и један из Катара - казао је Ибрахим, а пренио Ројтерс.
NATO и званичници из Француске и Велике Британије негирали су у недјељу извјештаје сиријске телевизије да су Гадафијеве присталице заробиле припаднике NATO-а.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.