Пилот се сликао током лета?

Танјуг
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Пилот се сликао током лета?

Куала Лумпур - Фарик Абдул Хами (27), пилот малезијског авиона који је нестао са 227 путника и 12 чланова посаде, кршио је протокол у прошлости, објавио је "Хералд сан".

Он је, како наводе, позивао у пилотску кабину путнике са којима се сликао током лета, а наводно чак и пушио цигаре.

Лист пише да се један од таквих инцидената догодио у децембру 2011. када је Хами током лета од Пукета до Куала Лумпура позвао путнице Џонти Рос и Џан Маре у кокпит.

Позив им је пренио стјуарт, када су сјеле на своја сједишта у авиону.

Росова је изјавила листу "Карент аферз" да су она и Мареева позирале са пилотом који је током цијелог лета пушио цигаре и причао са њима.

"У једном тренутку они су били скроз окренути ка нама у својим сједиштима и нису гледали у контролну таблу", рекла је Росова која је навела и да је пилот чак у једном тренутку узео руку њене пријатељице како би јој гледао у длан.

Она је, међутим, истакла и да се ни у једном тренутку није осјећала угрожено, као и да је имала утисак да су чланови посаде веома самоувјерени и сигурни у то што раде и да јој је само у једном моменту сметало пуно дима од цигарете на малом простору.

Росова је, такође, навела да су их пилоти позвали да промјене своју руту путовања како би остали преко ноћи у Куала Лампуру и додала да је била шокирана када је сазнала да је исти тај пилот на лету који је нестао са 239 људи са радара изнад Јужног кинеског мора.

Компанија "Малезија ерлајнз" је данас објавила да је "шокирана" тврдњама о том кршењу протокола гдје је укључен Хами који је био копилот њеног несталог путничког авиона.

"Нисмо у могућности да потврдимо валидност слика и видео снимака наводног инцидента, као што знате, усред смо кризне ситуације и не желимо да расипамо пажњу", саопштила је компанија, а пренио АФП.

Директор Централне обавештајне агенције (CIA) Џон Бренан рекао је данас да у случају нестанка малезијског авиона прије четири дана не треба искључити тероризам.

Бренан је рекао да постоје неке тврдње о одговорности за нестали авион, које међутим нису потврђене нити поткрепљене, додајући да он не искључује могућност тероризма у том случају.

На питање да ли искључује повезаност с тероризмом, Бренен је рекао "Не, не бих то искључио", преноси АФП додајући да је ово први пут да је један амерички званичник коментарисао ко би могао бити одговоран за судбину авиона.

Бренан, иначе бивши савјетник предсједника Барака Обаме за борбу против тероризма, рекао је да има много питања која су остала без одговора и да је још сувише рано да се извуче било какав закључак о авиону "Малезије ерлајнза" који је нестао у суботу са 239 људи након што је полито из Куала Лумпура за Пекинг.

"Веома пажљиво пратимо догађаје. Све је то још мистерија", рекао је он на скупу у Вашингтону који је организово невладин Савјет за спољне односе.

Нестанак малезијског авиона са 227 путника и 12 чланова посаде вјероватно није посљедица терористичког напада, саопштио је данас Интерпол, након што је објелодањено да су двојица путника у њему користила украдене пасоше земаља ЕУ.

"Што нам више информација пристиже, то смо склонији да закључимо да то није био терористички инцидент", истиче Роналд Нобл, шеф Интерпола, а преноси АФП.

Малезијска војска вјерује да је радаром ушла у траг авиону Малезијан ерлајнса. Војни званичник: Авион је промјенио курс и скренуо на запад прије него што је нестао.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.