Песков: Још је рано за причу о окончању рата

Т. М.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Дмитриј Песков Фото: Агенције | Дмитриј Песков

МОСКВА - Не треба доносити преурањене закључке о томе да је сукоб у Украјини близу краја, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.

Он вјерује да ће бити много људи у разним земљама, укључујући Сједињене Државе, који ће покушати да поремете мировни процес, пренио је Спутњик.

Према његовим ријечима, још увијек није одређен тачан датум посјете специјалног изасланика америчког предсједника Стива Виклифа Москви.

Такође је поручио да не треба преувеличавати значај наводних процурелих информација које медији деле ових дана о току преговора.

"Чињеница је да ће бити веома велики број људи у разним земљама, укључујући Сједињене Државе, који ће покушати да поремете мировне тенденције — то је сигурно, биће их много", рекао је Песков, одговарајући на питање ко има користи од цурења информација о преговорима.

Како додаје, руско-амерички контакти су у току. Када је у питању најављени састанак руског предсједника Владимира Путина и изасланика америчког предсједника Стивена Виткофа, Песков је рекао новинарима да ће тачно вријеме бити објављено, чим буде утврђено.

Европски медији и политичари желе да поремете рјешавање сукоба у Украјини, изјавила је раније Марија Захарова, портпарол Министарства спољних послова Русије. Она је навела да манипулишу ситуацијом у сопствене сврхе, а да то значи да ствари не теку по плану Запада.

Претходно је предсједник Русије Владимир Путин истакао да Москва остаје отворена за преговоре, али да је истовремено задовољна тренутном динамиком на фронту и остваривањем циљева војним путем. 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.