Фото: Тасс
| Песков: Не обнављати сукобе у Ирану ни под којим околностима
МОСКВА - Портпарол Кремља Дмитриј Песков изјавио је данас да не треба обнављати сукобе у Ирану ни под којим околностима.
Песков је рекао новинарима да би Москва поздравила наставак преговора између Сједињених Америчких Држава и Ирана и продужење прекида ватре, као и да је увјерена да повратак непријатељствима у овом сукобу не би требало предузимати ни под којим околностима, пренијела је агенција РИА Новости.
Истакао је да обнављање сукоба није у интересу Ирана нити земаља Блиског истока, као ни у интересу глобалне економије.
"Русија је спремна да пружи све посредничке услуге за рјешавање сукоба у Ирану које су прихватљиве за обје стране и успостављање гарантованог мира на Блиском истоку", рекао је Песков одговарајући на питања новинара о томе како би Москва могла да помогне у будућим преговорима САД и Ирана.
Предсједник Русије Владимир Путин разговарао је данас у Санкт Петербургу са министром спољних послова Ирана Абасом Аракчијем о ситуацији на Блиском истоку, поручивши да ће Москва чинити све у интересу Ирана и других земаља региона како би мир био успостављен што прије.
Путин је, како преноси агенција РИА Новости, истакао да Русија намјерава да настави стратешке односе са Ираном, истичући да се ирански народ "храбро и херојски бори за свој суверенитет" и изражавајући наду да ће та земља успјети да превазиђе период искушења и да ће мир ускоро бити успостављен.
Аракчи је захвалио Русији и Путину на подршци Техерану, оцијенивши односе двије земље као веома добре и нагласивши да ће они наставити да се јачају. Иранска делегација допутовала је данас у Санкт Петербург ради даљих консултација о сукобу у који су укључене САД и Израел.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.