Фото: Танјуг/АП
ПЕКИНГ- Предсједници Кине и Кубе Си Ђинпинг и Мигел Дијаз-Канел обећали су данас, током разговора у Пекингу, међусобну подршку у вези са кључним интересима двије земље.
Си је рекао да се Кина нада да ће појачати сарадњу са Кубом на међународном и регионалном плану, јавио је АП.
"Кина и Куба ће заједно ићи на путу изградње социјализма са сопственим специфичностима``, рекао је Си, а саопштила кинеска влада.
Дијаз-Канел је рекао да његова посјета Пекингу показује да Куба придаје велики значај и пажњу пријатељском односу двије земље.
Куба високо цени практичне и теоријске доприносе кинеског предсједника, навео је Дијаз-Канел.
Кина је други највећи трговински партнер Кубе, послије кључног произвођача нафте - Колумбије.
Дијаз-Канел је дошао у посјету Кине након званичне посјете Москви.
Кина генерално дефинише своје кључне интересе као одбрану својих економских и политичких циљева развоја и контролу над територијом на коју полаже право, посебно над самоуправним Тајваном, подсјећа америчка агенција.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.