Фото: Агенције
| Илустрација
РИМ – Седмогодишњи пас мјешанац Дестини угинуо је након што је, према наводима породице, заштитио двогодишњег дјечака од вука који је ушао у двориште породичне куће у мјесту Орбићано у Тоскани.
О трагичном догађају саопштила је породица, као и локално Италијанско удружење за заштиту животне средине и руралних подручја.
Инцидент се догодио у вечерњим часовима.
Према наводима породице, дјечак се играо у дворишту док је његов отац припремао роштиљ, а мајка се налазила у кући са отвореним вратима према башти.
Према информацијама удружења за заштиту животне средине и руралних подручја, вук се приближио дворишту иако су у близини били људи.
Наводи се да је пас Дестини тада стао између дивље животиње и дјетета како би га заштитио.
Према реконструкцији догађаја, отац је реаговао након што је чуо цвиљење пса и угледао вука како држи Дестини за врат и одвлачи је према оближњем жбуњу.
Он и неколико комшија покушали су да сустигну животињу и спасу пса, али у томе нису успјели.
Сљедећег јутра пронађени су само остаци Дестини.
Локално удружење изнијело је претпоставку да је у нападу можда учествовало више вукова.
Овај случај поново је покренуо расправу у Италији о све чешћем присуству вукова у близини насељених подручја и потреби за мјерама управљања јединкама које показују смањен страх од људи.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.