Папа: Исус, Марија и Јосиф су такође били мигранти

Танјуг
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Папа: Исус, Марија и Јосиф су такође били мигранти

ВАТИКАН - Папа Фрања данас је у писму америчким бискупима позвао на подршку мигрантима, који се суочавају са масовним депортацијама у оквиру политике предсједника САД Доналда Трампа, подсјетивши да су Исус, Марија и Јосиф такође били мигранти.

Папа је оцијенио да су масовне депоратације “рана људском достојанству” и позвао се на речи папе Пија ЏИИ о емиграцији Исуса Христа у Египат.

“Породица из Назарета у изгнанству, Исус, Марија и Јосиф, који су емигрирали у Египат и тамо нашли уточиште да би избјегли гнев безбожног краља, узор су, примијер и утеха емигрантима и ходочасницима свих узраста и сваке земље, свих изјбеглица у било ком стању који су, због напада или због којих су њихови пријатељи, морали да напусте своју земљу и оду у туђину”, цитирао је Фрања ријечи папе Пија.

Папа Фрања је подсјетио да људи често емигрирају због сиромаштва, експлоатације и прогона, а да се масовне депортације противе људском достојанству и емпатији, преноси Ватикан њуз.

“Оно што се гради на сили, а не на истини о једнаком достојанству сваког човека, почиње лоше и лоше ће се завршити”, упозорио је папа.

Он је рекао да је неопходно да се промовише “политика која регулише уредну и легалну миграцију”, али да је важно да друштво заштити најслабије и најсиромашније.

Трамп је дан након инаугурације 20. јануара отпочео политику масовних депортација миграната, који су углавном латиноамеричког порекла, а који су пријавили нехуман третман. 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.