Влада Нигерије одбила да плати откуп за 200 отете дјеце

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Влада Нигерије одбила да плати откуп за 200 отете дјеце

АБУЏА - Нигеријске власти саопштиле су данас да је око 200 дјеце отето из школе на сјеверу земље, али су одбациле њихово ослобађање плаћањем откупа.

Полиција покушава да утврди руту отмичара након што су отели дјецу у нападу на исламску школу у држави Нигер у недјељу, 30. јуна, на сјеверу земље, рекао је локални званичник Ројтерсу.

Исти извор наводи да су у потрагу укључени и борбени авиони.

Нападачи на мотоциклима напали су школу у мјесту Тегина када је једна особа погинула, а друга тешко рањена.

Замјеник гувернера Ахмед Мохамед рекао је новинарима да влада трага за отмичарима и да је у току њихова идентификација.

„Ми не плаћамо откуп отмичарима. Покушавмо да преговарамо да видимо како их можемо довести на безбједно“, рекао је он.

Више од 700 ученика отето је ради откупа од децембра ове године у акцијама оружаних група и нападима на школе и универзитете на сјеверу Нигерије. Влада стално демантује да плаћа откуп, али се нашироко вјерује да управо то чини.

Предсједник Мухамаду Бухари осудио је данас отмицу и апеловао на снаге безбједности да одмах ослободе дјецу.

Полицајци су распоређени по школама у региону.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.