Oтети свештеници и часна сестра

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Oтети свештеници и часна сестра

Рим - Наоружана група на северу Камеруна отела је два италијанска свештеника и часну сестру из Канаде који су радили као мисионари, саопштили је италијанска влада.

Портпарол Ватикана Цири Бенедетини рекао је да се папа Фрањo моли за троје отетих и да је "изразио наду да ће бити нађено рjешење".

Италијанско министарство спољних послова потврдило је идентитете отетих.

Италија је препоручила да се избjегава та област у Кемеруну која је на 30 километара од границе Нигерија "с обзиром на опасност од отмица услијед присуства џихадистичких елемената из Нигерије".

"Није искучено да он који су извршили отмицу припадају исламској фундаменталистичкој групи Боко харам", пренио је Ватикански радио.

Тај радио је пренио и интервјуу с једним свештеником који је рекао да су отмичари заробили једну жену из Канаде, али да су оставили часне сесте из Камеруна.

Организација Боко Харам, што у преводу знаци "Западно образовање је гријех", бори се за увођење шеријатског права и противи се модерном образовању и науци. Група је позната по нападима на хришћане, а процјењује се да је за више од 10 година постојања у њеном насиљу убијено више од 10.000 људи.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.