Фото: Осумњичени за судар бродова у Балтику Хрват и Британац
СТОКХОЛМ - Двоје чланова посаде британског брода, који се сударио са мањим данским бродом у Балтичком мору, полиција је задржала у притвору због сумње да су немарно поступили, што је довело до тога да је најмање једна особа погинула, саопштило је данас шведско тужилаштво.
У притвору су задржани хрватски држављанин рођен 1965. године и британски држављанин рођен 1991. године, навело је тужилаштво.
Један члан посаде данског брода пронађен је мртав, а други се води као нестао након што је дошло до судара са британским бродом у прометној поморској рути код Шведске.
Шведска Управа за поморство саопштила је раније да се један од бродова преврнуо након судара.
Несрећа се догодила у шведским територијалним водама, а оба брода су пловила у истом правцу када су дошла у контакт, саопштио је дански ЈОЦ.
Данска је помагала шведским властима у спасавању. Са острва Борнхолм поринут је чамац за спасавање, а са данске стране је такође послат хеликоптер.
Цивилни бродови у близини су такође помагали у мисији потраге и спасавања.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.