Ослобођен грчки бизнисмен

N.N.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Ослобођен грчки бизнисмен

СОЛУН - Познати грчки индустријалац Јоргос Милонас, који је био отет 10. јуна, ослобођен је прошле ноћи жив и здрав, пошто је његова породица платила откупнину, извијестили су медији.

Милонас, предсједник Федерације индустријалаца сјеверне Грчке и власник грчке компаније за производњу алуминијума, изјавио је да су га отмичари оставили у ненастањеном подручју близу Солуна, пошто је плаћена откупнина, али није желио да прецизира о којем је износу ријеч.
- Само моја супруга и ја знамо тачан износ, то не зна чак ни полиција - рекао је он.

Према различитим извјештајима медија, отмичари су тражили између 30 и 50 милиона евра, а плаћено је, наводно, 12 милиона евра, мада нема званичних потврда за ту информацију.
Милонас је рекао да није видио лица отмичара, који су се према њему, како је примијетио, лијепо понашали.  
- Говорили су грчки и били "веома професионални" - казао је он.
Милонас је, ипак, додао да 13 дана није видио дневно свјетло. 
Грчког магната су прошлог понедјељка пред поноћ на спектакуларан начин отели непознати нападачи. Отмица "као на филму" догодила се у елитној четврти Панорама док се враћао кући.

Више наоружаних нападача зауставило је возило којим је управљао Милонас, поред којег је била и његова супруга. Возио је спорије, јер су се већ налазили надомак свог дома. 

Нападачи су, са оружјем у рукама, упали у аутомобил и наредили индустријалцу да вози у супротном правцу. Послије пет до шест километара, у зони која се зове Терми, наредили су му да стане. Ту су оставили кола и Милонасову супругу, а њега пребацили у други аутомобил и одвезли се у непознатом правцу. 
Успаничена Милонасова супруга је убрзо позвала полицију и обавијестила је о отмици.  

Тада је почело опсежно "чешљање" терена, али напори полиције и других служби током недјељу дана нису дали резултата. Ништа се није знало ни о нападачима ни о мјесту гдје би могли да се крију.

Милонас, рођен у Сересу, члан је више грчких и мјешовитих индустријских удружења, између осталог и Савјета грчко-српских бизнисмена. 
Предсједник Федерације индустријалаца сјеверне Грчке Јоргос Милонас поднио је јуче оставку на тај положај, неколико сати пошто су га отмичари ослободили. 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.