Осјећам се као Израелац

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Осјећам се као Израелац

РИМ - Италијански премијер Силвио Берлускони изјавио је да се "осјећа као Израелац" током скупа у знак подршке Израелу у центру Рима, пренијеле су агенције.

- Посјета концентрационом логору Aушвицу, као и ужас и варварство холокауста утицали су да се у мени роди осјећање неизбрисиве солидарности. Од тада се осјећам као Израелац - рекао је Берлускони у поруци окупљенима на скупу.

- Безбједност Израела унутар својих граница и његово право да постоји као јеврејска држава за нас Италијане представља етички избор и морални императив против сваког повратка антисемитизма и негационизма. За нас је неприхватљиво пријетити уништењем Израела - рекао је Берлускони.

Ирански предсједник Махмуд Aхмадинеџад у неколико наврата је рекао да "Израел треба избрисати са мапе све".

Берлускони је изразио жељу да се што прије пронађе рјешење израелско-палестинског спора.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.