Оптужен за злочин у Кливленду

Танјуг
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Оптужен за злочин у Кливленду

Кливленд - Полиција у Кливленду поднијела је кривичну пријаву против Мајкла Медисона (35) за троструку отмицу и убиство, након што су током викенда пронађена тијела три жене.

Суд је одредио кауцију од шест милиона долара за његову одбрану са слободе, наводе агенције.

На данашњој конференцији за новинаре кливлендске полиције саопштено је да је откривен идентитет једне жртве и да се она зове Анђела Дескинс.

Све три жртве су Афроамериканке, али се идентитет друге двије још увијек не зна, јер код себе нису имале лична документа.

Шеф полиције у Кливленду Ралф Спотс, рекао је јуче Асошиејтед пресу да се сумња да би могле бити још једна или двије жртве масовног убице.

Медисон је већ осуђиван због покушаја силовања 2001. године и води се на листи сексуалних преступника.

Медисонове комшије кажу да је он виђан како прилази женама на улици и покушава да успостави контакт и започне разговор, али још нема назнака да ли је тако дошао и до својих жртава.

Сумња се, према незваничним подацима из истраге, да је Медисон приликом убистава копирао Ентонија Соувела, масовног убицу из Кливленда, који је прије двије године осуђен на смрт збоги убиства 11 жена у том граду.

Кливленд је већ био у центру пажње америчке јавности прије неколико мјесеци, када је откривено да је Аријел Кастро држао заточене три дјевојке у својој кући више од једне деценије.

Оне су ослобођене, док је Кастро ухапшен и чека почетак суђења.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.