Оландово обезбјеђење “заборавило” наоружање

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Оландово обезбјеђење “заборавило” наоружање

Париз - Агенти француске тајне службе задужени за обезбјеђење предсједника Франсоа Оланда “заборавили су да спакују пиштоље” приликом недавног одласка на конференцију о климатским промјенама у Бразил.

Британски дневник “Дејли телеград” наводи да је пропуст, који је приличнији филмском јунаку “Инспектору Клузоу”, предсједничко обезбјеђење је схватило да немају наоружање тек по доласку на аеродром у Рио де Жанеиро.

Обезбјеђење француског предсједничко наоружање држи у коферу али када су царински службеници од њих затражили да покажу наоружање, агенти су схватили да га уопште нису ни понијели.

“Агенти су претраживали предсједнички авион али узалуд. Касније се испоставило да су оружје оставили у палати на Јелисејским пољима у Паризу”, пише француски недјељник “Канар Еншен”.

Лист истиче да је пропуст значио да су агенти предсједника штитили “голим рукама” што је први пут у историји безбједносних снага.

Тјелохранитељ, који је био задужен за наоружање, врло брзо је пронађен и отпуштен из јединице јер је, наводно, кривицу покушао да пребаци на неког од колега.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.