Фото: Око 409 милиона људи погођено пјешчаном олујом у Кини
ПЕКИНГ - Најмање 409 милиона људи погођено је пјешчаном олујом која је захватила подручје површине од 2,29 милиона квадратних километара у Кини.
Пјешчана олуја је након јужног дијела Монголије захватила и Пекинг, главни град Кине и друге сјеверне регије, укључујући провинције Унутрашњу Монголију, Хеилонгјианг и Xињианг, саопштила је Национална управа за шумарство Кине.
Наводи се да је пјешчана олуја погодила 15 провинција и укупно 409 милиона становника од уторка ујутро. Национални метеоролошки центар (НМЦ) издао је у понедјељак "плаво упозорење" од пјешчане олује након што је најмање осам пјешчаних олуја погодило сјеверну Кину од јануара.
Процјењује се да ће се пјешчана олуја у Пекингу повући у уторак послијеподне. Метеоролошке службе су објавиле да су пјешчану олују покренули снажни вјетрови, изазвани локализираним циклоном.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.