Одложено суђење Србима у Египту

Tanjug
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Одложено суђење Србима у Египту

КАИРО - У Каиру је почело, али је убрзо потом одложено суђење групи од 43 члана невладиних организација, међу којима је 19 Американаца и троје Срба, јавио је Танјуг.

Они су оптужени су се бавили забрањеним активностима и илегално примали новац из иностранства.

Судија Махмуд Мухамед Шукри, који је предсједавао хаотичном првом рочишту, одложио је суђење за 26. април.

У препуној судници на периферији Каира, адвокати оптужбе су затражили да оптужени буду стављени у притвор, теретећи их за “шпијунажу”и кршење закона.
Већина оптужених, међу којима, поред Американаца и Срба има и Египћана, Немаца, Палестинаца и Норвежана, није се појавила у судници, а 14 осумњичених који су били присутни порекли су да су починили било какво кривично дјело.
Суд је дозволио да и 14 осумњичених, који су се појавили данас пред судом, буду на слободи до рочишта 26. априла.
У међувремену, испред суда се, у знак протеста, окупило 20-ак исламиста који су носили плакате са ликом Омара Абдела Рахмана, слијепог египатског свештеника који је ухапшен након што је у САД осуђен за тероризам.
Ово суђење, које амерички посланици и египатски борци за људска права сматрају политички мотивисаним, може да погорша односе између војних власти у Каиру и САД, земље која је у последњих 30 година највише подржавала Египат.

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.