Ножем убио дјецу у школи

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Ножем убио дјецу у школи

ПЕКИНГ - Бивши љекар убио је јуче ножем осморо, а ранио петоро дјеце у основној школи на истоку Кине, послије чега је ухапшен, саопштиле су локалне власти, а пренијеле агенције.

Женг Минсенг (41) напао је дјецу док су пристизала у школу у граду Нанпингу, а покољ су на крају успјели да зауставе пролазници и радници обезбјеђења школе, изјавио је очевидац Ву Ђаочонг, пренио је AП.

Шесторо дјеце је преминуло на лицу мјеста, а двоје у болници, док је још петоро хоспитализовано. Жртве су биле узраста између шест и 12 година.

Једно од хоспитализоване дјеце, Лију Луи (12), налази се на одјељењу интензивне његе у болници у Нанпингу.

- Готово сам пала у несвијест када ме ујутро око осам часова назвао разредник мог сина и рекао ми да је Лију избоден ножем. Љекари кажу да је још увијек у критичном стању. Надам се да ће се ускоро опоравити - испричала је дјечакова мајка Лу Јанпинг.

Женг је радио као љекар на клиници, али је у јуну прошле године дао отказ, изјавио је портпарол градске службе безбједности Хуанг Џонгпинг.

Из кабинета градске владе претходно је саопштено да је нападач регистрован као особа с менталним проблемима.

Школа у провинцији Фуџијан затворена је, а ученици су послати кући. Настава ће бити настављена данас, јавила је агенција Синхуа.

Школу похађа више од 2.000 ученика, а краси је прилична репутација. Градски одсјек за образовање одредио је 20 психотерапеута који ће се сљедећих дана позабавити евентуалним посттрауматским стресом ученика.

Поремећаји

У Кини је протеклих година изведен низ напада на школе, а починиоци су често били људи с психичким поремећајима, или личним проблемима.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.