Фото: Њујорк сада мучи хладноћа
Њујорк - Градоначелник Њујорка Мајкл Блумберг позвао је јуче грађане који су послије олује "Сенди" остали без струје и гријања, нарочито старије, да се премјесте у склоништа, пренијеле су агенције.
Он је најавио да ће широм града бити подијељено 25.000 ћебади, због веома ниских температура најављених за сљедеће дане.
Снабдијевање горивом почело је у погођеним зонама сјевероисточне обале, али је 2,6 милиона домаћинстава у шест држава и даље без струје, у односу на 3,5 милиона, колико их је било јуче.
У области Њујорка и на Лонг Ајленду струју још нема око 1,4 милиона потрошача, а добило је више од милион.
Струју су поново, први пут за седам дана, добили нижи дијелови Менхетна, што је омогућило да 80 одсто њујоршког метроа поново почне да ради.
У међувремену, број жртава олује "Сенди" порастао је на 110, јер је још девет смртних случајева пријављено јуче у Њу Џерсију, гдје је укупно погинуло 22 људи.
Како је рекао Блумберг, у Њујорку је у олуји погинула 41 особа, пренио је Ројтерс.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.