Фото: Незадовољан животом запалио пун аутобус у којем је погинуло 47 особа
Пекинг - Пожар у аутобусу на истоку Кине, у којем је погинуло најмање 47 особа, изазвао самоубица “незадовољан животом”, преносе агенције.
Опроштајно писмо пронађено је послије несреће.
Државна телевизија објавила је да је Чен Шуицонг, који је такође погинуо у несрећи, намјерно изазвао пожар, а опроштајно писмо пронађено је у његовом стану.
- Чен је закључио да његов живот није онакав какав би он желио да буде и био је тежак песимиста. Зато је свој бијес искалио тако што је подметнуо пожар - наводи се у извјештају.
Чен је са собом однио још 47 живота, када је јуче, током вечерњег шпица, запалио аутобус у граду Сиамену, на југоистоку Кине.
Истражни органи раније су саопштили да је пожар највјероватније намјерно подметнут, односно да није ријеч о несрећи, будући да су на аутобусу пронађени трагови бензина, а он је возио на дизел, а поред тога нису уочена оштећења ни на резервоару нити гумама.
У Кини је посљедњих година забиљежено неколико случајева подметања бомби или пожара у аутобусима или јавним установама, при чему се понекад радило о људима који су се на то одлучили због неког личног обрачуна, а понекад је била ријеч о политички мотивисаним чину.
Тако је 2009. један незапослени Кинез запалио препуни аутобус, при чему је поред њега погинуло још 26 људи.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.