Настављени сукоби код Маријупоља

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Настављени сукоби код Маријупоља

Кијев - Сукоби проруских сепаратиста и украјинске војске настављени су у близини луке Маријупољ, и све се више страхује да ће та лука бити слиједећи циљ побуњеника.

Украјински медији јављају да се пуцњава чула и у области Дебаљцева и Доњецка, чиме је прекинуто "релативно" примирје на истоку Украјине.

Рат у Украјини биће главна тема данашњег састанка у Паризу шефова дипломатија Француске, Њемачке, Украјине и Русије, Лорана Фабијуса, Франк-Валтера Штајмајера, Павла Климкина и Сергеја Лаврова.

Руски предсједник Владимир Путин је јуче искључио могућност "апокалипитчног сценарија" за Украјину и изразио наду да до њега "никада" неће доћи.

Он је оцјенио да је пут за смиривање ситуације на истоку Украјине примјена плана из Минска о прекиду ватре и повлачењу тешког наоружања дуж цијеле линије фронта.

Минисар спољних послова Велике Британије Филип Хамонд рекао је, међутим, да је, с обзиром на оно што се дешавало "посљедњих десет или 12 дана" ангажовање Русије у мировном процесу из Минска - "цинизам".

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.