Најтоплији дан: У Рио де Жанеиру температура 44 степена

Танјуг
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Илустрација/Агенције

РИО ДЕ ЖАНЕИРО - Бразилски град Рио де Жанеиро регистровао је најтоплији дан у посљедњој деценији, а температура је достигла 44 степена Целзијуса, преносе данас медији.

Ово је друга највиша температура забиљежена откако је Рио де Жанеиро увео систем упозоравања на врућине. Ранији рекорд износио је 43,8 степени, а измјерен је у новембру 2023. години, преноси АБЦ њуз.

Градски званичници издали су упозорење на екстремне врућине и у наредним данима, а припремљени су пунктови за расхлађивање на јавним мјестима, док је здравствена служба спремна да прими повећан број пацијената са срчаним сметњама.

Градоначелник Едуардо Паес искључио је отказивање чувеног Карневала, али је препоручио учесницима да предузму мјере предострожности.

Како се наводи у Бразилу је повећана забринутост због таласа врућине након што је фан на концерту пјевачице Тејлор Свифт преминуо у Рију због посљедица екстремно високих температура у новембру 2023. године.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.