Фото: Нађене црне кутије, објављен разговор пилота с контролом VIDEO
У авионској несрећи у Колумбији погинуло је 75 људи, међу којима су и фудбалери бразилског клуба Шапикоенсеа и новинари. Нађене двије црне кутије на мјесту пада.
Колумбијски званичници су саопштили су да су на мјесту несреће нађене двије црне кутије палог авина.
Како наводе страни медији, у летјелици су били фудбалери бразилског Шапикоенсеа, узрок пада се још утврђује, иако се сумња да је до трагедије дошло пошто је авиону нестало горива.
У међувремену је саопштено и да је авион прогласио узбуну око 22 сата увече по локалном времену и да је био пријављен механички квар.
Медији су објавили и детаље посљедњег разговора пилота с контролом лета.
Према писању медија, пилоти су се жалили на проблеме с мотором, али су спомињали и да им понестаје горива. Након што су контактирали контролу лета, одобрено им је ванредно слијетање.
Бразилски медији су пренијели да је авион изгубио контакт с контролом лета нешто послије поноћи по локалном времену, као и да се срушио неколико момената прије него што је требало да слети.
Авион типа аероспејс 146 је полетио из Сао Паула у Бразилу, имао је једно заустављање у Санта Крусу де ла Сијера у источној Боливији, одакле се упутио ка Колумбији.
У авиону су се налазиле 72 особе и деветоро чланова посаде, летио је ка другом највећем аеродрому у Колумбији.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.