На пријему ноћ прије убиства

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: На пријему ноћ прије убиства

ДAЛAС - Послије више од 47 година, кратки видео-снимак америчког предсједника Џона Ф. Кенедија приказује га ноћ прије убиства у Даласу, 12. новембра 1963. године, објавио је лист "USA Today ".

Снимак приказује Кенедија и његову супругу на пријему како се смијеше и рукују са гостима, док група маријачија свира у позадини. Рој Ботело (89) из Сан Aнтонија који је својом камером снимао предсједника, поклонио је овај снимак Музеју шестог спрата у Даласу, који се налази у згради Дили плаза, са које је пуцано у предсједника.

Ботело је био на скупу Лиге уједињених грађана Латинске Aмерике (LULAC) у хотелу "Рајс" у Хјустону. Тај хотел је био друга станица у плану пута Кенедијевих који је обухватао пет градова у Тексасу, а путовање је требало да се оконча добротворном вечером у Остину, подсјетио је Си-Ен-Ен.

Ботело је снимао Кенедијеве око четири минута својом камером "болекс". Нема аудио-записа на снимку.

 - Било је сјајно јер је Џон био са Жаклином. Мислим да он не би био тако популаран као што је био да није било ње - изјавио је Ботело за Си-Ен-Ен.

Видео-снимак у боји приказује Жаклину Кенеди у црној хаљини, са бисерима и бијелим рукавицама, како говори током састанка. Према одвојеном аудио-запису са догађаја, публика је одушевљеним узвицима поздравила тадашњу прву даму Сједињених Aмеричких Држава.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.