Фото: Монти позвао Оланда, Меркелову и Рахоја на самит
Рим - Премијер Италије Марио Монти позвао је своје колеге из Француске, Шпаније и Њемачке на четвородневни самит у Риму о дужничкој кризи који ће бити одржан послије 17. јуна, саопштили су данас владини извори.
Тачан датум тог самита још није одређен, али ће он бити одржан послије општих избора у Француској и Грчкој, заказаних за 17. јун, пренела је француска агенција АФП.
Монти је раније овог мјесеца најавио састанак у јуну са новим француским предсједником Франсоа Оландом и њемачком канцеларком Ангелом Меркел, а затим је проширио позив на премијера Шпаније Маријана Рахоја.
Италијански премијер се залаже за посвећивање веће пажње економском расту како би се уравнотежиле мјере са захтјевима за строгу штедњу.
Монти и Оланд такође пружају подршку издавању еврообвезница као инструмента који би допринео сузбијању дужничке кризе, али је то питање подијелило лидере еврозоне, при чему је Меркелова више пута поновила своје противљење заједничким еврообвезницама.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.