Фото: Tanjug
ВАШИНГТОН - Прва дама Сједињених Америчких Држава Меланија Трамп изјавила је данас да је руски предсједник Владимир Путин одговорио на њено писмо, у којем је изнијела захтјев о поновном спајању украјинске и руске дјеце са њиховим родитељима.
Шта треба да знате:
Меланија Трамп потврдила је да јој је руски предсједник Владимир Путин одговорио на писмо о украјинској дјеци.
Тема писма је поновно спајање украјинске и руске дјеце са њиховим родитељима.
Прва дама САД навела је да је њен представник у сталном контакту са руском страном.
Изјава је дата у интервјуу за Fox News.
Mеланија Трамп истакла је да јој је ова тема од посебног личног значаја.
У децембру 2025. године седморо украјинске дјеце враћено је из Русије у Украјину.
Она је навела да је њен представник у сталном контакту са руском страном по овом питању.
"Да, одговорио је. Добила сам писмо од њега. Мој представник је у контакту са руском страном и настављамо да радимо на поновном спајању деце", истакла је Меланија Трамп у интервјуу за Фокс њуз.
Он је нагласила да је ова тема од посебног значаја за њу.
Према ријечима прве даме, највредније у овом послу је видјети срећу дјеце и њихових родитеља након поновног уједињења.
"Свако жели да буде са својим дјететом. Надам се да ћемо ускоро поново моћи да причамо о великом успјеху", закључила је прва дама САД.
Меланија Трамп је у јулу 2025. послала писмо руском предсједнику, позивајући на заштиту украјинске дјеце која су депортована у Русију.
У децембру 2025. седморо украјинске дјеце враћено је у домовину из Русије, према писању украјинских медија.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.