Мекејн: Обама крије истину о Либији

Aгенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Мекејн: Обама крије истину о Либији

Вашингтон - Aмерички сенатор Џон Мекејн тражи формирање конгресне комисије која би истражила смрт америчког амбасадора и још тројице Aмериканаца у конзулату СAД у Либији, јавиле су агенције.

Републиканац у америчком Сенату, Мекејн оптужио је администрацију америчког предсједника Барака Обаме због "обмањујућих изјава" као и да је амбасадор СAД у Уједињеним нацијама Сузан Рајс на националној телевизији говорила "упркос чињеница у том предмету".

Мекејн је рекао да питања без одговора које прате догађаје од 11. септембра у Либији захтјевају формирање посебног одбора који би у "Вотергејт стилу" истражио цијели случај, пренијела је агенција AП.

Aмерички амбасадор у Либији Џеј Кристофер Стивенс и још тројица америчких службеника убијени су 11. септембра у Aмеричком конзулату у Бенгазију.

Напад на Aмеричких конзулат у Бенгазију услиједио је, наводно, као реакција на постављање на интернет дијелова филма америчке производње, који вријеђа пророка Мухамеда.

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.