Фото: Медведев:Русија ће масовно производити беспилотне летјелице
МОСКВА - Русија ће покренути масовну производњу беспилотних летјелица, јер су се показале веома ефикасним у војној операцији у Украјини, рекао је данас замјеник предсједника Савјета за националну безбједност Русије Дмитриј Медведев.
Он је истакао да су се беспилотне летјелице (УАВ) доказале у савременим сукобима и да је њихово корисхћење у рату у Украјини „хитна потреба“, преноси Тасс.
-Русија тек треба да покрене масовну производњу беспилотних летјелица различитих типова - рекао је Медведев
Он је истакао да је извршена посебна инспекција Специјалног технолошког центра ЛЛЦ у Санкт Петербургу, који је по државном одбрамбеном налогу испитао беспилотне летјелице „Орлан“.
Додаје се да је на форуму „Армија - 2022“ у августу Министарство одбране Русије потписало уговоре за набавку дронова „Орлан“, „Инокходетс“ и „Елерон“, као и с поменутим технолошким центром за производњу система опремљених беспилотним летелицама Орлан-10 и Орлан-30.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.