Масовна сахрана у Техерану

Tanjug
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Танјуг

ТЕХЕРАН – Масовна сахрана 60 особа погинулих у недавним нападима за које Техеран оптужује Израел одржана је јутрос у Техерану, уз присуство хиљада грађана, међу којима су биле и породице страдалих, војници, студенти и представници власти.

Свечана погребна поворка кретала се од Трга Енґелаб испред Техеранског универзитета до Трга Азади, пренијела је ИРНА.

Званичници су потврдили да међу жртвама има више војних команданата, научника, али и цивила, укључујући четворо дјеце и четири жене.

Церемонија је одржана на други дан светог мјесеца Мухарема.

Окупљени грађани носили су црну одјећу у знак жалости и узвикивали пароле подршке Исламској Републици и њеним војним лидерима.
Транспаренти са именима погинулих, укључујући генерала Хаџизадеа и нуклеарне стручњаке, истакнути су широм трасе погребне колоне.
Према наводима ИРНА-е, сахрани су присуствовали и борци и ветерани иранских оружаних снага.

Многи грађани су на тијела погинулих стављали личне предмете у знак поштовања и вјере у жртву коју су поднијели „за Иран, револуцију и систем“.

Иран наводи да је током серије напада које приписује Израелу укупно погинуло 600 људи широм земље, укључујући и 12 чланова једне породице који су, према наводима иранских власти, убијени у једном од удара.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.