Марина Берлускони будући премијер?

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Марина Берлускони будући премијер?

Рим - Велики део присталица странке Народ слобода Силвија Берлусконија види на мјесту будуће предсједнице владе његову ћерку Марину Берлускони, преносе медији.

Око 65 одсто бирача Берлусконијеве странке сматра да би Марина Берлускони (47) “била веома или прилично ефикасна на мјесту премијера”, резултати су истраживања јавног мњења које је објавио сајт Коријере дела сера.

То мишљење дијели и 57 одсто присталица странака десног центра.

Берлускони је осуђен за казну затвора од једне године због утаје пореза, суочен је са гласањем о избацивању из парламента, а против њега се води још неколико судских процеса, због чега су све бројнија нагађања у јавности да ће ће га мјесту лидера странке наслиједити његова најстарија ћерка.

Марина Берлускони, предсједница породичне компаније Фининвест, више пута је, међутим, поновила да је не занима политичка каријера.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.