Ликвидиран вођа терориста у Дагестану Ибрахим Даудов

Танјуг
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Ликвидиран вођа терориста у Дагестану Ибрахим Даудов

МОСКВА - Руске специјалне антитерористичке јединице ликвидирале су током акције у Дагестану четворицу наоружаних исламских екстремиста, укључујући њиховог вођу Ибрахима Халила Даудова, саопштио је данас информативни центар Националног антитерористичког комитета (NAK), а пренио Танјуг.

Према саопштењу NAK, тројица терориста убијени су 11. фебруара у оружаној борби са припадницима Федералне службе безбjедности и Унутрашње војске у селу Гурбуки, док је Даудов рањен, али је успио да побjегне.

Послије три дана скривања на тешком терену и на температури од минус 40 степени Целзијусових, потјера га је пронашла смрзнутог у снијегу, пренели су руски медији.

Вођа екстремиста Даудов налазио се на савезној потјерници руског МУП-а због припреме терористичког напада у Москви 31. децембра 2010. године, када је његова супруга погинула од експлозије направе ручне израде. План је био да активира експлозив на једном од најпосјећенијих московских тргова током новогодишњег славља.

Даудов је био оптужен за више кривичних дјела тероризма, пљачке, отмице и изнуде, а заједно са њим су у томе активно учествовала и његова три сина од којих је један убијен у акцији 11. фебруара.

Једно од дјела које се приписује Даудову је терористички акт у Махачкали септембра прошле године када је погинуо један полицајац, а 40 људи је рањено.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.