Фото: Лавров: Разговараћемо о свему са Американцима
МОСКВА - На предстојећем самиту предсједника Руске Федерације Владимира Путина и САД Џозефа Бајдена, руска страна ће бити спремна на разговоре о свим питањима, укључујући и људска права, рекао је данас руски министар спољних послова Сергеј Лавров.
"Спремни смо за разговоре и немамо табу тема. Разговараћемо о свему што мислимо да је погодно и одговараћемо на питања америчке стране. То се односи и на људска права до обима предвиђеног јединственим документима у том и другим секторима и то ће бити искључиво према међународном праву", изјавио је Лавров, преноси руска новинска агенција ТАСС.
Шеф руске дипломатије нагласио је да Русија није сагласна да је води концепт свјетског поретка којем теже САД и западне државе.
Према његовим ријечима, Москва пажљиво прати шта се дешава са америчким грађанима ухапшеним и оптуженим за учешће у немирима 6. јануара на Капитол хилу у Вашингтону, "јер се тамо дешава много тога интересантног, укључујући људска права и права на опозицију, те заштита интереса опозиције".
Предвиђено је да се руски и амерички лидер састану у Женеви 16. јуна.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.