Фото: Лавров: Америка није против Европе, већ против тога да Брисел свима намеће агенду
МОСКВА- САД нису против Европе, већ против тога да Брисел своју агенду намеће свим чланицама ЕУ, изјавио је руски министар спољних послова Сергеј Лавров.
"Оно чему се Вашингтон противи јесте идеја да Европу треба да обликује бирократија Брисела, која захтијева да свача чланица ЕУ прати `линију групе`. Заправо би свака национална влада у Унији требала да има право да у потпуности штити и заступа своје интересе", рекао је Лавров.
Он је напоменуо да је државни секретар САД Марко Рубио током разговора у Ријаду потврдио да Вашингтон види међународне односе као могућност управљања националним интересима, јавио је ТАСС.
"Он је рекао једну веома важну ствар - да гдје се подударају национални интереси, неопходно је да се учини све како би се усклађивање претворило у обострано користан материјал и друге пројекте", додао је Лавров.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.