Краљ кокаина пао због ћеркине школе

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Краљ кокаина пао због ћеркине школе

Монтевидео - Један од најтраженијих италијанских нарко-босова Роко Морабито ухапшен је у Уругвају након 23 године у бјекству, саопштило је италијанско Министарство унутрашњих послова.

У саопштењу се подсјећа да се Морабито, члан калабријске "Ндрангете", терети за удруживање са мафијом, трговину дрогом и друга озбиљна кривична дјела.

Познатији као "милански краљ кокаина" на листи је тражених од 1994. године након што је платио око осам милиона долара за увоз скоро једне тоне дроге, пише лист "Коријере дела Сера".

Међународна потјерница за Морабитом издата је 1995. године с циљем његовог хапшења и изручења Италији, гдје је раније осуђен на 30 година затвора.

У саопштењу уругвајске полиције наводи се да је Морабито уз друга кривична дјела обезбјеђивао допремање дроге у Италију, продају дроге у Милану те да је 1992. године из Бразила покушао да прошверцује 592 килограма кокаина и 630 килограма наредне године.

Како се наводи, Морабито (51) је у посљедњих 13 година живио у Уругвају и то у љетовалишту Пунти дел Есте, а ухапшен је у недјељу у хотелу. Откривен је када је ћерку уписао у средњу школу под правим именом.

Након шестомјесечне истраге утврђено је да је италијански држављанин добио уругвајске папире на основу бразилског пасоша на име Франциско Капелето.

Током хапшења њега и супруге полицајци су заплијенили пиштољ, хладно оружје, 13 мобилних телефона, 12 банковних картица, два аутомобила, португалске пасоше, накит и чековну књижицу.

Морабито ће три мјесеца провести у уругвајском затвору због посједовања лажних исправа и крађе идентитета, док се обрађује италијански захтјев за изручење.

Калабријска "Ндрангета" је уз напуљску "Камору" и сицилијанску мафију једна од најмоћнијих криминалних организација у Италији и свијету.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.