Косовски Aлбанци продавали марихуану

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Косовски Aлбанци продавали марихуану

ПРAГ - Национална централа за борбу против дрога чешке полиције ухапсила је шесточлану групу људи на југу Чешке, са косовским Aлбанцем на челу, због производње и продаје первитина и марихуане, саопштила је јуче полиција.

Косовски Aлбанац власник је једне јавне куће у граду Знојмо, у пограничном подручју са Aустријом, а његови дилери су первитин и марихуану продавали и клијентима, али и по цијелој Чешкој.

- Приликом хапшења и претреса кућа полиција је заплијенила мобилну лабораторију за производњу первитина, 250 грама те дроге, 100 комада муниције за аутомате, једно специјално прилагођено ватрено оружје и око 12.000 евра у готовини - казао је агенцији ЦТК портпарол централе Михал Хамер.

Сировину за производњу первитина, чешке замјене за хероин, група је узимала из лијекова са амфетамином који је набављала у Пољској.

Четворо из групе, са босом, косовским Aлбанцем на челу, у затвору је, док се против двојице Чеха истрага води на слободи.

Члановима групе за производњу и продају первитина пријети 12 година затвора.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.