Фото: Колумбијски сенатор подлегао ранама
БОГОТА – Колумбијски сенатор Мигел Урибе подлегао је повредама након што је прије два мјесеца у пуцњави на скупу у Боготи погођен у главу, преноси Ројтерс.
Урибе (39) је био потенцијални предсједнички кандидат, а након што је рањен, хоспитализован је због крварења у мозгу и оперисан је неколико пута.
Урибе је из угледне политичке породице у Колумбији, са везама са Либералном партијом, а његов отац је био синдикални вођа и бизнисмен.
Његова мајка, новинарка Дајана Турбеј, убијена је 1991. у покушају спасавања након што ју је киднаповао нарко картел Медељин који је у то вријеме водио Пабло Ескобар.
Колумбијска полиција ухапсила је петорицу осумњичених за учешће у нападу на Урибеа, укључујући Хосеа Артеагу за којег се сумња да је навео петнаестогодишњака оптуженог за пуцњаву на Урибеа да почини тај злочин.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.