Халед Хосеини: САД треба примити што више авганистанских избјеглица

ГС
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Агенције

Амерички писац родом из Авганистана Халед Хосеини, аутор који је у својим дјелима дочарао ситуацију у Авганистану у турбулентним временима када талибански режим долази на власт, на Твиттеру интензивно коментарише најновија дешавања у родној земљи.

Поручио је да Сједињене Америчке Државе имају моралну обавезу и треба да приме што је могуће више авганистанских избјеглица, преноси портал Кликс.

"Након пада Сајгона, Индокинески закон о помоћи миграцијама и избјеглицама омогућио је 130.000 избјеглица из Јужног Вијетнама, Лаоса и Камбоџе да уђу у Сједињене Државе под посебним статусом. Исто би требало учинити и за авганистанске избјеглице данас", сматра Хоссеини.

Хосеини је један је од најчитанијих и омиљених аутора данашњице. Његови романи "Ловац на змајеве", "Хиљаду сјајних сунаца" и "А планине су одјекивале" преведени су на десетине језика и продани су у више од 55 милиона примјерака широм свијета.

Хосеини је и амбасадор добре воље УНХЦР-а, Агенције Уједињених нација за избјеглице и оснивач Фондације Халед Хосеини, непрофитне организације која пружа хуманитарну помоћ авганистанском народу.

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.