Фото: Каменовање због прељубе
ЛОНДОН - Група адвоката у Ирану је саопштила да су осам жена и један мушкарац због прељубе осуђени на смрт каменовањем.
Организација "Мрежа адвоката волонтера" позвала је поглавара иранског правосуђа да спријечи извршење пресуда, пренио је јуче Би-Би-Си (ББЦ).
Посљедњи званични извјештај о извршењу смртне казне каменовањем у Ирану објављен је прошле године и изазвао је оштре осуде организација за људска права и Европске уније.
Осам осуђених жена, између 27 и 43 године, оптужене су за проституцију, инцест и прељубу, а педесетогодишњи мушкарац, наставник музике, оптужен је за недозвољени однос са ученицом.
Према ријечима адвоката, више је жена него мушкараца осуђено на ову казну јер су оне обично мање образоване и имају слабију одбрану на суду.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.