Фото: Агенције
У САД протекли јул је ушао у историју као најтоплији мјесец откако се врше мјерења, са просјечном температуром од нешто мање од 25 степени Целзијусових, саопштено је из Националног центра за информације о животној средини.
- Ово је био најтоплији јул и најтоплији мјесец у посљедње 132 године - наводи се у саопштењу и додаје да су први подаци о времену почели да се прикупљају 1895. године.
Информације се односе на САД, искључујући Аљаску и Хаваје.
Просјечна температура на том подручју у јулу била је 1,8 степени изнад просјека 20. вијека. Упркос укупним падавинама испод просјека, неколико регија је имало обилне падавине, укључујући велике поплаве у брдовитом подручју Тексаса и источном дијелу државе Њујорк, наводи се у саоштењу.
- Температура знатно изнад просјека регистрована је у већем дијелу унутрашњег запада, југозапада, Стјеновитих планина, сјеверних равница и горњег Средњег запада, као и у дијеловима обале Мексичког залива и југоистока - саопштено је из Центра.
Јул је обично најтоплији мјесец у години на овом подручју.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.