Иран потврдио хапшење падобранаца

Taнјуг
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Иран потврдио хапшење падобранаца

Техеран - Иран је потврдио хапшење неколико Словака, након што је Братислава саопштила да је група падобранаца који се баве параглајдингом ухапшени због шпијунаже.

"Они су дошли у Иран као туристи, али су се понашали неодговарајући и посједовали неуобичајене справе", рекао је портпарол Министарства иностраних послова Абас Аракчи агенцији ИРНА.

Према његовим ријечима, они су прекршили законе Ирана и надлежне власти су их ухапсиле. АФП истиче да портпарол иранског МИП-а није рекао када су и гдје, као и колико њих је ухапшено, рекавши само да је "истрага почела а њихов случај ће касније бити прослијеђен суду". Аракчи је потврдио да је ухапшенима омогућена конзуларна помоћ.

Словачки лист СМЕ извјестио је да је пет или шест словачких падобранаца ухапшено у Ирану "прије више од три недјеље због фотографисања војних објеката из ваздуха", подсјећа француска агенција. Још један држављанин Словачке, ухапшен је у Ирану прошле године, под оптужбом да је шпијунирао за америчку Централну обавештајну агенцију (CIA).

Тај 26-годишњи Словак, који је радио у Ирану у сектору телекомуникација, пуштен је на слободу послије 40 дана проведених у самици. Државна телевизија је објавила да је он био оптужен да је контактирао са иранским научницима и од њих прикупљао информације о "напретку науке у земљи".

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.